Profesjonalne wykańczanie wnętrz

Przed Tobą wielki remont i już na samą myśl o nim przechodzą Cię ciarki? Martwisz się o bałagan lub o unoszący się wszędzie kurz? Dzięki naszym kilku poradom zobaczysz, że nie taki remont straszny jak go malują…

Jeśli pierwszy krok do remontu masz już za sobą – podjąłeś wstępną decyzję co chcesz robić i wybrałeś odpowiednią ekipę remontową to nadszedł najwyższy czas, aby ustalić szczegóły. Jeśli będzie to remont generalny i wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu czy domu będą odnawiane, warto porozmawiać z domownikami, co chcieliby zmienić w pokojach zajmowanych przez siebie, a także w częściach wspólnych mieszkania. Jeżeli pomysły okażą się racjonalne i ciekawe dobrze spisać je na kartce. Z taką listą trzeba udać się do fachowca, który podpowie ile materiałów będzie potrzebnych do wykonania remontu. Ustalenie wszystkiego pozwoli na dokonanie zakupów z odpowiednim zapasem – zaoszczędzi nam to czas na dokupowanie materiałów w czasie już rozpoczętego remontu. A obecnie większość marketów budowlanych i niekiedy mniejszych sklepów przyjmuje zwrot niewykorzystanego materiału. Fachowiec powinien też zwrócić uwagę na to, jakiej jakości mają być materiały – z reguły najlepiej wybierać te ze średniej półki cenowej, gdyż te najtańsze nie gwarantują dobrych rezultatów, a z kolei na najdroższe nie każdego stać.

Kolejnym ważnym elementem przygotowań do remontu jest zabezpieczenie wnętrz, które mają być remontowane. Jeśli będą wykonywane tzw. prace ciężkie – kucie ścian, zrywanie podłogi itp., ale i te „lżejsze” jak malowanie warto wynieść, o ile to tylko możliwe, całe wyposażenie do innego pomieszczenia. Pamiętać trzeba o zaklejeniu szuflad i drzwiczek od szafek, by ich zawartość w czasie przesuwania mebli nie wyleciała lub otwierające się drzwiczki nie zraniły nikogo. To czego nie można wynieść należy zabezpieczyć folią ochronną. Folie należy położyć także na podłodze. Na czas malowania ścian i sufitów należy zabezpieczyć taśmą papierową takie elementy jak ramy okienne i framugi drzwi. Takie działanie sprawi, że pomieszczenie będzie zabezpieczone przed z niszczeniem, ale i ograniczy jego zabrudzenie.

Oferta naszej firmy budowlanej

Firma remontowa i budowlana Hladio świadczy szeroki zakres usług związanych z pracami wykończeniowymi, budowlanymi i remontowymi. Działamy na terenie Warszawy oraz całego województwa Mazowieckiego. Jeśli nie znajdą Państwo w naszej ofercie interesującej pozycji zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48.608.838.155.

Prace remontowe i budowlane