Profesjonalne wykańczanie wnętrz

W żartach często możemy usłyszeć, że wszyscy dobrzy fachowcy z zakresu szeroko rozumianego budownictwa i remontów wyjechali za granicę. Jednakże nie jest to prawdą, gdyż niejedna firma budowlana oferuje wysokiej jakości usługi i to w przystępnych cenach. Warszawa jest miastem, w którym możemy odnaleźć oferty naprawdę wielu firm. Powstaje jednak pytanie, jak w takim gąszczu znaleźć prawdziwych fachowców i firmę, która wywiąże się z umowy, wykonując remont czy prace budowlane na wysokim poziomie? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bardzo ważne jest doświadczenie poszczególnych pracowników firmy – dobrze, jeśli jest w niej zatrudnionych kilka osób, z czego każda z nich powinna specjalizować się w czymś innym. Powinien być glazurnik, elektryk, murarz, cykliniarz, dekarz oraz hydraulik. Z daleka lepiej omijać firmy, w których zatrudniona jest jedna osoba „od wszystkiego”. Przed podjęciem decyzji o współpracy można sprawdzić kwalifikacje poszczególnych osób, np. prosząc o okazanie odpowiednich certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat konkretnej firmy – można zrobić rozeznanie wśród znajomych, którzy niedawno robili remont u siebie lub zapoznać się z wypowiedziami na forach internetowych.

Jeśli już ekipa remontowa została wybrana to ważnym krokiem do dobrej współpracy jest podpisanie umowy. Jest ona gwarantem zarówno dla zleceniobiorcy, ale i dla klienta. Oprócz podstawowych kwestii, takich jak zakres prac budowlanych, termin ich wykonania (całości lub poszczególnych etapów), ceny oraz terminu płatności, warto umieścić w niej również inne zapisy, przykładowo o karze umownej, za niedotrzymanie terminu przez zleceniodawcę, ale i o odsetkach karnych, w razie opóźnienia zapłaty za wykonaną pracę. Przed podpisaniem umowy dobrze jest też zapytać o to czy firma udziela gwarancji na swoją pracę oraz czy ewentualne usterki naprawiane są w cenie ustalonej na początku. Takie kwestie również powinny zostać zawarte w umowie, gdyż będą mogły one służyć jako podstawa do ewentualnych roszczeń.

 

Oferta naszej firmy budowlanej

Firma remontowa i budowlana Hladio świadczy szeroki zakres usług związanych z pracami wykończeniowymi, budowlanymi i remontowymi. Działamy na terenie Warszawy oraz całego województwa Mazowieckiego. Jeśli nie znajdą Państwo w naszej ofercie interesującej pozycji zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48.608.838.155.

Prace remontowe i budowlane