Profesjonalne wykańczanie wnętrz

Ułożenie glazury na ścianie czy podłodze to w dalszym ciągu jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie wnętrz. Płytki są wytrzymałe, estetyczne i dlatego nie trzeba ich wymieniać zbyt często. Naszym Klientom oferujemy układanie płytek ceramicznych w kuchniach, łazienkach, a także w innych pomieszczeniach takich jak korytarze czy pokoje dzienne.

Przed przystąpieniem do prac zawsze konsultujemy z Klientami dobór odpowiednich materiałów i płytek do pomieszczenia – doradzamy co wybrać, aby efekt był w pełni zadowalający. Do ułożenia płytek potrzebne są z reguły następujące materiały i narzędzia:

  • zaprawa spoinowa klejowa oraz wyrównująca;
  • emulsja do gruntowania ściany;
  • fuga;
  • maszynka do cięcia płytek;
  • paca;
  • ściągacz gumowy;
  • szczypce;
  • młotek gumowy;
  • miarka.

Jeśli płytki mają być kładzione na podłożu betonowym to w pierwszej kolejności oczyszczam je i myjemy. Do tych czynności wystarczy nam zwykły odkurzacz, a później roztwór alkaiczny i woda. Jak już ściana jest gotowa to nakładamy na nią emulsję do gruntowania. Nieco inaczej jest, gdy płytki mają być kładzione na powierzchnię, na której występuje dużo nierówności – wtedy konieczne jest wykonanie wylewki samopoziomującej. Jest to dodatkowa czynność, ale dzięki niej możesz być pewny, że kafelki będą ułożone równo i podłoga będzie wyglądać estetycznie.  

Kiedy już podłoże jest gotowe przystępujemy do próbnego ułożenia płytek „na sucho” bez kładzenia kleju. Czynność ta ma na celu dopasowanie ich do podłoża i oszacowanie ilości płytek, które będą musiały być docinane.

Następnym etapem jest już układanie płytek. Do ich mocowania używamy najlepszej klasy materiałów – zarówno, jeśli chodzi o kleje jak i fugi, dzięki czemu nasi Klienci mają pewność, że płytki wytrzymają na swoim miejscu długie lata. Prace wykonują najlepsi fachowcy, którzy mają za sobą wiele lat doświadczenia.

Ostatnim etapem prac jest fugowanie oraz układanie elementów wykończeniowych, takich jak listwy podłogowe. Naszym Klientom proponujemy również wykonanie cokolików z części płytek, które zostały po przycinaniu elementów potrzebnych do uzupełnienia podłogi czy ściany.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – napisz lub zadzwoń do nas, z pewnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Oferta naszej firmy budowlanej

Firma remontowa i budowlana Hladio świadczy szeroki zakres usług związanych z pracami wykończeniowymi, budowlanymi i remontowymi. Działamy na terenie Warszawy oraz całego województwa Mazowieckiego. Jeśli nie znajdą Państwo w naszej ofercie interesującej pozycji zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48.608.838.155.

Prace remontowe i budowlane